Kadra

 

 

Zespół pedagogiczny Przedszkola tworzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego posiadający różnorodne zainteresowania i predyspozycje o charakterze artystycznym. Jednocześnie, staramy się, aby zawsze były to osoby o szczególnym profilu osobowościowym, łączące w sobie cechy dobrego opiekuna - przyjaciela i nauczyciela -przewodnika. Wszyscy nauczyciele objęci są programem doskonalenia zawodowego. Pracę nauczycieli dzielnie wspierają panie z personelu pomocniczego. 

Kadra w przedszkolu i w żłobku: 

Grażyna Pawłowska - Dyrektor Zarządzający i właścicielka Przedszkola "Czarodziejski Ogród"

         

Anna Ossowska - wicedyrektor, logopeda w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pracuje z nami już od 2006 r.. Ukończyła Pedagogikę ogólną, ze specjalnością pedagogika zdrowotna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz studia podyplomowe – Wychowanie przedszkolne i Logopedię w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Szczególnie interesuje się rozwojem mowy Dzieci, kształtowaniem postaw prozdrowotnych oraz wykorzystaniem innowacyjnych multimediów w nauczaniu. W Czarodziejskim Ogrodzie prowadzi m.in. zajęcia z Logopedii oraz Promocji zdrowia.
Pani Ania o sobie: Jestem pogodną i miłą osobą, cechuje mnie duży spokój i cierpliwość w życiu osobistym jak i zawodowym. Kocham piesze wycieczki po górach, podróże i relaks na łonie natury. Jestem mamą Macieja – Wychowanka naszego żłobka.

Pani Ania pracuje z nami już od 2006 r.. Ukończyła Pedagogikę Ogólną, ze specjalnością pedagogika zdrowotna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz studia podyplomowe – Wychowanie Przedszkolne i Logopedię w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Szczególnie interesuje się rozwojem mowy Dzieci, kształtowaniem postaw prozdrowotnych oraz wykorzystaniem innowacyjnych multimediów w nauczaniu. W Czarodziejskim Ogrodzie prowadzi m.in. zajęcia z logopedii oraz promocji zdrowia.

Pani Ania o sobie: Jestem pogodną i miłą osobą, cechuje mnie duży spokój i cierpliwość w życiu osobistym, jak i zawodowym. Kocham piesze wycieczki po górach, podróże i relaks na łonie natury. Jestem mamą Macieja – Wychowanka naszego przedszkola.

 

 

Alicja Maciejewska - wychowawca grupy 6-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pani Alicja, jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku: Edukacja elementarna z językiem angielskim.

Pani Alicja o sobie: Moją pracę z dziećmi rozpoczęłam już w wieku 14 lat, kiedy pierwszy raz pod okiem doświadczonych opiekunów, pomagałam przy organizacji dziecięcych obozów żeglarskich. Od kilku  lat jestem  także przeszkolonym opiekunem kolonijnym i w każde wakacje staram się umilić moim wychowankom każde wspólne spędzone dni tak, by zapamiętali te chwile, jako dobry czas

 


 

Katarzyna Ostrowska - opiekun w Żłobku Hop-bęc! 

Pracuje z nami już od 2006 r.. Z wykształcenia jest Analitykiem medycznym. Przez wiele lat pracowała w Wytwórni Filmów Animowanych w Poznaniu i zajmowała się Kopiowaniem i malowaniem animacji.  

Pani Kasia o sobie:  Do przedszkola trafiłam przypadkiem jednak po zapoznaniu się ze specyfiką zawodu pokochałam to miejsce. Interesuję się plastyką a w wolnych chwilach lubię czytać książki.


 

Małgorzata Perlińska-Baraniak - nauczyciel prowadzący zajęcia muzyczne, rytmiczne, bębniarskie i teatralne w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pracuje z nami od samego początku. Na Uniwersytecie Zielono Górskim zdobyła wykształcenie Pedagoga w zakresie Animacji społeczno- kulturalnej oraz ukończyła studia podyplomowe – Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. 

Pani Małogosia o sobie: Interesuje mnie komponowanie utworów własnych, muzyka, teatr, teatr tańca. Uwielbiam czytać książki z zakresu psychologii dziecięcej oraz historii Polski. Do moich pasji należy także szydełkowanie i rękodzielnictwo oraz zbieranie rzeczy z szalonych rockandrollowych lat z szarej rzeczywistości PRL. 


 

 

Jagoda Husakowska - wychowawca grupy 5-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pracuje z nami od 2016 roku, jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, na której ukończyła Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną.

Pani Jagoda o sobie: Pasją do zawodu "zaraziła" mnie moja ciocia, która również była nauczycielem. Jestem osobą miłą, uprzejmą, a przede wszystkim cierpliwą. W wolnych chwilach lubię rysować oraz szukać pomysłów na nowe eksperymenty, które mogłabym pokazać dzieciom. Moim ulubionym cytatem, który mnie inspiruje są słowa Janusza Korczaka: "Dobry wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil."

 

 

          

Anna Saniecka - wychowawca grupy 4-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pracuje z nami od 2016 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja elementarna i język angielski. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne.

Pani Ania o sobie: Od zawsze marzyłam o pracy z małymi dziećmi. Już jako uczennica pomagałam w organizowaniu zajęć oraz uroczystości okolicznościowych w przedszkolu. W wolnej chwili lubię czytać książki oraz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jestem cierpliwą, pogodną i pełną energii osobą.

 

 

        

Idalia Dubacka - wychowawca grupy 3-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pani Idalia jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku na kierunku filologia polska z językiem angielskim, specjalizacja; nauczycielska. Ukończyła również studia podyplomowe  na kierunku edukacja wczesnoszkolna  w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku 

Pani Idalia o sobie:

Praca z dziećmi od zawsze była  moim wielkim marzeniem i pasją. Pracując z dziećmi poświęcam  się w 100%  oddaje  im całe swoje serce.  Z natury jestem  cierpliwą , odpowiedzialną  i pogodną osobą .Dzięki tej pracy  mam możliwość  poszerzać swoje doświadczenie zawodowe.  W wolnych chwilach lubię czytać książki  ,podróżować . Lubię również gotować, dlatego w każdej wolnej chwili oddaje się tej pasji.

 

Justyna Odrobna - Żłobecka - Wychowawca grupy 4-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pani Justyna jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na kierunku Pedagogika specjalna w zakresie Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Szczególnie swoje zainteresowania zawodowe skierowałam na masaże Shantala oraz integrację sensoryczną.

Pani Justyna o sobie: Jestem miłą uprzejmą i spokojną osobą. Lubię spędzać czas z dziećmi, kontakt z nimi dodaje mi energii oraz pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. Postanowiłam kształcić się w tym kierunku po to, aby "oddać" się w pełni dzieciom. Nie ma nic piękniejszego niż ujrzeć szczęśliwe, zadowolone dziecko. Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek. Córki nauczyły mnie ogromu cierpliwości, radości z całkiem zwyczajnych, codziennych czynności oraz tego, że każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Darzę dzieci wielkim sercem i troską, dlatego też swoją karierę zawodową postanowiłam poświęcić właśnie im. Staram się do każdego dziecka podchodzić w indywidualny sposób, tak by czuło się swobodnie i bezpiecznie. Każda chwila spędzona w towarzystwie podopiecznych daje mi wiele radości. Dzięki codziennym uśmiechom maluszków czuję, że spełniam się zawodowo dlatego każdego dnia z radością udaję się do pracy.


 

 

 

 

 

 

p.Hanna Roszak - wychowawca grupy 3-latków w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród"

Pani Hania od bieżącego roku szkolnego rozpoczęła pracę i objęła opiekę w grupie trzylatków w naszym przedszkolu. Rozpoczęła staż na nauczyciela kontraktowego.

 

 

 

 

 

                 

Marzena Bernadek - opiekun w Żłobku "Hop-bęc!"

Pani Marzena pracuje z nami od 2017 roku. Ukończyła kursy szkolenia dla dzieci do lat 7 oraz osób niepełnosprawnych. Pracowała z dziećmi w rożnym wieku jak i z chorymi ludźmi.

Pani Marzena o sobie: Jestem milą, spokojną osobą. Lubię spędzać czas z dziećmi, dlatego pracuję w żłobku. Kocham to miejsce i cieszę się że tu jestem. Mam bardzo dobry kontakt z ludźmi, przez których czuję się potrzebna, pracując z ich dziećmi. Swój prywatny czas poświęcam całym sercem swojej rodzinie.

 

      

 

Wiesława Osińska - kucharka w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród" i Żłobku "Hop-bęc!"

Pani Wiesia jest z nami od sierpnia 2017 roku. To dzięki niej nasi Wychowankowie otrzymują codziennie pyszne zdrowe i pełnowartościowe posiłki. 

Pani Wiesia o sobie: Jestem osobą sympatyczną i komunikatywną. Bardzo lubię gotować. Sprawia mi to radość. Najlepszą zapłatą za moją pracę jest uśmiech na twarzach innych, kiedy przygotowane przeze mnie posiłki są smaczne.


 

       

Agnieszka Witkowska - pomoc kuchenna w Przedszkolu "Czarodziejski Ogród" i Żłobku "Hop-bęc!"

Pani Agnieszka jest z nami od września 2017 roku. 

Pani Agnieszka o sobie: Jestem osobą pomocną i komunikatywną. Lubię gotować. Cieszy mnie gdy potrawy przyrządzone z moja pomocą są smaczne.